maxiwell: 08-2021 (pic#15120519)
[personal profile] maxiwell
На маркетплейсі побачив незвичний американський сухпай в упаковці дивного кольору (помаранчево-рожевого, який називають лососевим). Причому, не схожий ні на добовий, ні на разовий набір харчування. Статус його теж нестандартний, оскільки він не військовий і не цивільний, а гуманітарний. Ще й недорогий. Тож в рамках дегустацій MRE цей сухпай здався мені привабливим.

Правда, в світлі недавніх новин про ставлення Трампа до України дегустувати штатівське перехотілось. Але ж купив. Не викидати ж..?


1. Гуманітарний сухпай США (меню №5) називається "Humanitarian daily ration" (HDR). Це побічний продукт військового сухпаю (MRE), розроблений для біженців і переміщених осіб. При цьому він є добовим раціоном харчування. Хоч здається полуторним, адже енергетична цінність становить всього лише 2200 ккал. А ще такі пайки не містять м'яса і розчинних напоїв. Відсутність м'яса пояснюється униканням релігійних і дієтичних обмежень. Однак незрозуміло, чому обділили напоями.

Меню №5, як на огляді (існує всього лиш 5 варіантів), складається з двох основних страв: червоної квасолі з рисом і томатною пастою, а також рагу з сочевицею; та додаткових: пісочного печива, крекерів, полуничної випічки, інжирового батончика, полуничного джема, арахісового масла. Небагато? Так. Але для фотозвіту вистачить. Тим паче, купив це все лише за 495 грн., що, погодьтесь, дуже дешево.


2. Цей набір постачається у зіп-пакеті, в який потім можна складати речі або сміття. Не знаю: це справа виробника, чи постачальник постарався. Але круто!


3. Пакування з поліетилену компактне і не шарудить. А ще легко відкривається.


4. Виходить довга презентація. Але ж дрібниці теж привертають увагу! Наприклад, номер меню надрукований збоку.


5. Фактичний вміст гуманітарного сухпаю трохи відрізняється від заявленого (меншим асортиментом), оскільки по факту, в ньому не 9, а лише 8 різних страв. Перелічу їх ще раз: це червона квасоля з рисом і томатною пастою, рагу з сочевиці, пісочне печиво, крекери, полунична випічка, інжирний батончик, арахісова паста, полуничний джем + дрібнички.


6. До набору також входять картонки з описами основних страв і ось така інструкція зі вживання. Хоча це мені здається дивним. Невже це не очевидно?!


7. Дрібнички складаються з ложки, двох пакетиків цукру (навіщо, якщо немає напоїв?), йодованої солі, чорного перцю, червоного перцю, вологої та сухої серветок, а також сірників (до чого вони без спиртових таблеток і таганка?).


8. Першою спробував червону квасолю з рисом та томатною пастою (227 г.). Причому забув відзняти реторт-пакет зі стравою до відкриття. Поспішав...


9. Перед дегустацією вичитав, що основні страви гуманітарного пайка краще смакують розігрітими. Тож вирішив підігріти.


10. Реторт-пакет хоч і зручний, однак на стінках все одно залишається їжа.


11. Червона квасоля з рисом виглядає непогано. Пахне чорним перцем і томатною пастою. Хоча запах слабоінтенсивний.


12. Сама квасоля добре проварена. Рис теж не твердий. Смак солонуватий (не пересолений), з легкою помідорною кислинкою. Не насичений. Також відчувається невелика гостринка.


13. В принципі, непогана страва. Але без "родзинки" і сухувата. Просто квасоля з рисом. А томатної пасти не так багато, як очікував. Тому оцінка: 3.


14. Рагу з сочевиці теж має вагу 227 г. Реторт-пакет один в один, як у першої страви.


15. Сочевиця темніша на вигляд. В ній, як і у попередній страві, присутня червона квасоля і томатна паста. Аромат теж частково схожий. Але при цьому вона рідкіша (не суха).


16. Смак сочевиці з квасолею солоніший. Можна сказати навіть, що пересолено. Два види бобів також дають більше смаку. Тим паче, вони добре проварені та м'які. А ще ж є морква!


17. Нехай і пересолено, але смак насиченіший. Тому рагу з сочевицею сподобалось. Це 5!


18. Квасолю та сочевицю доповнює морква.


19. Далі йдуть додаткові страви. Зокрема, пісочне печиво (62 г.).


20. Воно зроблене зі збагаченого пшеничного борошна, маргарину та купи стабілізаторів з ароматизаторами.


21. Нажаль, печиво розкришилось.


22. Пісочне печиво, хоч і поламане, але виглядає смачно. Крім того, воно пахне згущеним молоком з незрозумілим неприємним відтінком.


23. Оу! Всередині є якась начинка, яка схожа на варену згущенку.


24. Крихт дуже багато! Однак це печиво м'яке. Дуже солодке! З ароматом згущеного молока. Тому тут однозначно п'ятірка!


25. Ще одна солодка страва — інжирний батончик (57 г.).


26. В пачці два батончика, які легко кришаться.


27. Інжирні батончики схожі на тістечко з начинкою. Пахнуть чимось солодким.


28. В начинці відчувається інжир. Смак начинки приторно солодкий з присмаком солонуватості. Доволі смачний батончик. Але занадто солодко і не сподобалось тісто. Тому оцінив на 4.


29. Два однакових крекера (по 38 г.). На американському сайті про сухпайки написано, що крекер овочевий. Однак він звичайнісінький.


30. Навіщо дві пачки з крекерами? Можна було б урізноманітнити меню.


31. Крекери білі. Жирні як на вигляд, так і на дотик. Пахнуть теж якимось жиром. Фу!


32. В кожній пачці по два крекери. І нехай би вони були смачними, але...


33. На смак вони дуже дивні. Ніякі. Наче жуєш папір. Не солоні, не солодкі. Лише жирні. Ще й з дивним запахом, бо пахнуть... макаронами. Тому це лише 3.


34. А тепер черга спробувати крекери з намазками. Наприклад, з арахісовою пастою.


35. За кольором відрізняється від продегустованої раніше арахісової пасти (в польскому сухпаї для ЗСУ), бо у цьому пайку вона не бежева, а коричнева.


36. Арахісова паста терпка, але не занадто. Відчувається смажений арахіс. А ось смак чомусь солоний. Тому оцінив на 3.


37. З крекерами паста не стала смачніше.


38. Тепер йде полуничний джем (28 г.). Тішить, що всі інгредієнти натуральні.


39. Пахне полуницею. Смак солодко-кислий. Консистенція густа. Нагадує повидло. Це 5!


40. А з крекером теж смакує добре!


41. На завершення їстівного набору залишилась полунична випічка (96 г.), яку я спочатку назвав малиновою.


42. Зворотній бік пачки містить малюнки зі способом вживання та код, що вказує на день виготовлення продукту. Але як дізнатись рік виробництва?


43. Всередині пачки є ще одна пачка:)


44. Полунична випічка — це м'яке та крихке печиво або тістечко з начинкою. При цьому тісто пахне так само, як інжирний батончик. Неприємний аромат.


45. Тонкий, але відчутний на смак, шар з начинкою. Вона складається з сушених полуниці, груші, яблука.


46. Солодко-кислувато-солона начинка рятує це печиво без смаку. Але загальний смак все одно не сподобався. Так що більше трійки не можу поставити.


47. Ну і наостанок, про аксесуари. Зокрема, про серветки. В цьому сухпайку їх дві — суха (ліворуч) і волога (праворуч). Цього мало на цілий день.
До речі, волога серветка пахне чоловічим парфюмом. А звичайна паперова серветка коричневого кольору трапилась вперше.


48. Особливої уваги заслуговують плоскі сірники з головками білого кольору, яких я не бачив раніше (хоча в сухпайках іноді бувають). Причому, сірників багато!

Загальне враження від сухпаю непогане. Підхід до пакування гарний (лаконічний дизайн, незвичний колір упаковки, не шуршить). А ось страви, переважно, підкачали. Та й не завадило би додати хоча б якісь розчинні напої. Проте зацінив рагу з сочевиці, пісочне печиво та полуничний джем. Отож, їсти можна. Як мінімум, деякі продукти вас здивують (арахісова паста, крекери). Тому гуманітарний сухпай США я би радив спробувати. Як мінімум, це буде цікаво. Звісно, якщо у вас не з'явився батхерт на усе американське.

І не менш важливе питання: "Чи можна наїстись цим пайком?" Моя відповідь: "Ні". 2200 калорій — це замало.

СХОЖІ ЗВІТИ:
Дегустація набору готових страв "Foodie Box"
Дегустація нового сухпаю армії України ДПНП-Р4
Дегустація сухпаю Польщі
Дегустація сухпаю Данії (меню 19)
Дегустація сухпаю ДПНП-Р "Норма №15" (меню 1)
Сухпай "Добовий раціон"
Дегустація сухпаю "Sushka"

Profile

maxiwell: High Voltage (Default)
maxiwell

May 2025

M T W T F S S
   1234
567891011
12131415161718
19202122 232425
262728293031 

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated May. 29th, 2025 20:02
Powered by Dreamwidth Studios
OSZAR »